Twórcze dzieci

DSC_0008Trwają zajęcia plastyczne dla dzieci. Raz w tygodniu, w poniedziałek, grupka małych plastyków szlifuje swój talent, pod opieką instruktorek Magdaleny Sali i Katarzyny Ryzner. Tematyczny dobór propozycji jest bardzo szeroki, od rysowania, po malowanie i wycinanki.
Na kilku ostatnich popołudniowych lekcjach dzieci wykonywały z papieru różne zwierzątka (widoczny na zdjęciu krokodyl), w Okno marzeń wrysowywały to, co chciałyby najczęściej w nim widzieć. A na ostatnich zajęciach (5 listopada) mogły dać upust swoim umiejętnościom w temacie Moje ulubione zwierzątko.
Naturalnie, tym najmłodszym, które stawiają pierwsze kroki w plastyce instruktorki trochę pomagają, zarówno we właściwie ujętych proporcjach przedstawianego zwierzaka, jak i we właściwej kolorystyce.
Niby to takie proste, sięgnąć po kartkę, ołówek, kredkę i narysować, namalować coś, co bardzo nam się podoba. Jednak to nie do końca prawda, bo aby powstał w miarę udany obrazek, trzeba wszystko dobrze rozplanować i, co ważne, każdemu fragmentowi misia czy pieska nadać właściwe barwy. Do takich rezultatów prowadzi tylko jedna droga: trzeba uważnie słuchać instruktorek i stosować się do ich podpowiedzi.
A skoro dzieci tak robią, to nie można wykluczyć, że któreś nich w przyszłości zostanie rysownikiem lub malarzem.

(ars)