Wianuszki adwentowe

DSC_0008Za kilka dni rozpocznie się adwent, dlatego instruktorka Magdalena postanowiła z dziećmi wykonać wianuszki związane z tym okresem.
Wianuszki adwentowe stanowią formę ludowej pobożności, przeważnie wykonane są z gałązek drzewa iglastego, w które wkomponowane są świece. Posiadają one bogatą symbolikę: światło, zieleń i krąg, które oznaczają wspólnotę oczekującą na święta Bożego Narodzenia.
Na popołudniowych zajęciach w poniedziałek 26 listopada, dzieci wykonały wianuszki z tekturowych tacek, ozdobiły je kolorowym zielonym papierem, do którego dodane zostały wykonane wcześniej – również papierowe – świeczki.
Za kilka tygodni, w Boże Narodzenie, wianuszki ozdobią stoły, ściany lub drzwi wejściowe.

(r)