Świąteczne stroiki

DSC 0008Za niespełna miesiąc święta Bożego Narodzenia, zatem czas na wykonywanie stroików. Materiały zapewniła dyrektor GCK, ale panie z Warsztatów Plastycznych również przyniosły kilka rzeczy. Do pracy zabrano się we wtorek 27 listopada w godzinach popołudniowych.
Jakie powstaną stroiki – zależy to przede wszystkim od pomysłu i materiałów, jakie są do dyspozycji. Jednak, jeśli nawet panie wykorzystują takie same elementy, nie zdarzają się identyczne, bo każda z kobiet stara się, by jej czymś się różnił.
Tradycyjne dekoracje bożonarodzeniowe są ponadczasowe i sprawiają, że w domu stworzymy świąteczny klimat.
Do najpopularniejszych, tradycyjnych dekoracji świątecznych należą stroiki bożonarodzeniowe z gałązkami igliwia w roli głównej. Tu mamy szerokie pole do popisu. Możemy umieścić kilka gałązek w ozdobnej osłonce czy dekoracyjnej misie i zawiesić na nich na przykład kilka małych bombek.
Stroiki wykonane przez zdolne panie, z każdym mijającym dniem coraz bardziej przypominać będą o nadchodzących świętach...

(ars)