Andrzejki Seniorów – zabawa na 102!

DSC 0008Dawno w Gminnym Centrum Kultury nie było tak świetnej zabawy jak w piątkowy, andrzejkowy wieczór. Mimo że ziąb tego dnia dawał się wszystkim we znaki, to na tradycyjną imprezę stawił się komplet Seniorów z Klubu Wiecznie Młodzi.
Zabawa rozpoczęła się o godz. 17. Dyrektor Hanna Szumotalska z nieukrywaną radością powitała Panie i Panów, podziękowała również za wszystkie „dary” kulinarne, jakie przynieśli seniorzy.
Andrzejki to przede wszystkim wieczór wróżb, o ich różnorodność zadbały instruktorki Magdalena i Katarzyna. Na pierwszy ogień poszedł rozgrzany wosk, lany przez oczko klucza – a jakże! – do miski z wodą, formował się w przedziwne kształty. Już schłodzony, panie brały do rąk, a potem – w strumieniu światła – odczytywały „cudeńka” z cienia rzucanego przez woskową formę. Oj, było wesoło i to jakby z oczywistych powodów, ponieważ zarówno „właściciel” odlanej figury, jaki i jego koleżanki czy koledzy przeważnie „odczytywali” z cienia coś innego.

Po pierwszych wróżbach seniorów wzięła w obroty Natalia Szumotalska i całe towarzystwo ruszyło do tańca, na rozgrzewkę były kaczuchy.
Następnie nadszedł czas na kubki, pod którymi ukryte były m.in. moneta, cukierek i pierścionek. I ta zabawa cieszyła się dużym powodzeniem, bo panie i panowie bardzo byli ciekawi, co też wylosują i jaką niespodziankę szykuje im los.
W przerwach miedzy tańcami i wróżbami seniorzy odpoczywali przy barwnych i sowicie zastawionych stołach. To naturalne, że musieli coś zjeść i się napić, bo Natalia z Akademii Spryciarza za chwilę znowu zapraszała do tańców animacyjnych.
Były jeszcze wróżby z butami, także przekuwanie kartki z imionami (spotkamy nową sympatię) i losowanie karteczek z przepowiednią, że na przykład jeszcze w tym roku poznamy tajemniczego bruneta…
Naturalnie, w tym wszystkim chodziło o jedno, by wspólnie się pośmiać i pożartować. I udało się doskonale! Na pewno w piątek w GCK nie było jednej osoby, która wróciła do domu w minorowym nastroju.
Brawo Wiecznie Młodzi! Brawo pani dyrektor! To były mega andrzejki!

RAS