Spotkanie Wiecznie Młodych

tekstKlub Seniora Wiecznie Młodzi powstał 18 października 2017 roku. Inicjatorką była dyrektor GCK Hanna Szumotalska, która notabene jest jego przewodniczącą. Utworzenie Klubu było trafionym pomysłem. Potwierdza to fakt, że akces wstąpienia do niego wyrażają
co jakiś czas nowe osoby. Skonsolidowanie starszych wiekiem osób, to przede wszystkim umożliwienie im pełniejszego, bardziej aktywnego przeżycia czasu, kiedy jesteśmy - na przykład - emerytami. Zamysł pomysłodawczyni utworzenia Klubu Seniora sprowadzał się również do tego, by osoby starsze jak najdłużej zachowały aktywność, by mogły jak najdłużej uczestniczyć w życiu swoich społeczności, pokazać, że mają do dyspozycji ogromny kapitał, dzięki któremu - odpowiednio dzieląc się nim z innymi - mogą dużo zaoferować.
To tak pokrótce o idei powstania i działalności Wiecznie Młodych.
Panie i panowie działający już ponad rok w Klubie wielokrotnie spotkali się w Centrum z różnych okazji (chociażby andrzejki), bawili się na kliku imprezach, także plenerowych (ogród GCK), wyjeżdżali na wycieczki, na przykład do Szafarni.
Słowem: dzieje się niemało.
Niedawno rozpoczął się 2019 rok, a to dobry moment, by przy kawie i herbacie porozmawiać o planach na ten rok.
I właśnie 31 stycznia po południu w sali Centrum spotkało się ponad 40 osób. Opracowano regulamin działalności. Zaproponowano też i omówiono kilka przedsięwzięć na ten rok. I tak już 14 lutego Wiecznie Młodzi spotkają się w Centrum na walentynkach, będą mogli wysłuchać wierszy w wykonaniu dziewcząt z Kółka Literackiego działającego w tej instytucji. Oczywiście nie zabraknie zabawy, będzie można potańczyć. Z kolei w marcu planowany jest wyjazd do kina w Grudziądzu, natomiast latem seniorzy chcą udać się w rejs statkiem po kanale elbląskim.
Wymieniliśmy tylko niektóre, czekające na seniorów atrakcje.
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wiecznie Młodym dużo zdrowia i sił, by udało się wszystko zrealizować.

• dsc_0002
  • dsc_0003