Serwetki pełne uroku

19 lutego, kolejne zajęcia plastyczne pań w GCK. Tym razem wykonywano nieszablonowe serwetki. Efekt (jak widać na zdjęciach) bardzo ciekawy. Chociaż samo wykonanie było dość misterne i czasochłonne, to jednak na tyle frapujące, że panie nawet nie zauważyły, kiedy minęły dwie godziny. Do zrobienia serwetek potrzebna był folia lub sztywny papier jako podkład, na niej rozłożony został sznurek (wzory – zależnie od fantazji) wcześniej umoczony w wikolu. Niektóre panie, by osiągnąć jeszcze atrakcyjniejszy efekt, zdobiły sznurek cekinami. Po wyschnięciu folia została usunięta i serwetka była gotowa.
Na tych samych zajęciach wykonywane były także różnobarwne kwiatki z krepy, które za kilka tygodni zostaną wykorzystane do palm wielkanocnych.

• dsc_0001
  • dsc_0002