Wiosenne motywy…

2 do tekstuWiosna tuż, tuż. Nic zatem dziwnego, że na ostatnich zajęciach najmłodszych, jako temat pojawiły się motywy związane z tą porą roku.
I tak 11 marca dziewczynki wykonywały z kolorowego papieru i krepy hiacynty. Na początku musiały z małych formatów zrobić „klawiaturkę”, którą następnie podwijały, rolowały, by teraz z kolei stworzyć z tego kwiat i przymocować do łodygi (owinięty krepą patyczek).
Zajęcia następne (18 marca) to motylki. O, tu było dużo więcej pracy, bardziej też trzeba było uruchomić swą wyobraźnię. Najpierw był podkład z wyciętym już kształtem motylka, a następnie przeklejone do niego skrzydełka. Jak widać na zdjęciu, detali rysunkowych jest sporo. A później (już z gąbki) tułów. Im większa była dziecięca wyobraźnia plastyczna, tym piękniejszy powstał motylek. Generalnie – wszystkie pierwsze motylki 2019 roku były śliczne. Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gckgruta.pl/images/wiosenka

(r)