Początek drogi do sukcesu

tekstPrzedpołudnie, piątek 10 maja, w Gminnym Centrum Kultury odbyły się eliminacje V Festiwalu Piosenki „Wyśpiewaj Sukces”. Ta dziecięca coroczna piosenkarska impreza cieszy się sporym powodzeniem, nie brakuje uczniów chcących zaprezentować wokalne umiejętności.
Przypomnijmy, że każdego roku organizator (GCK) wskazuje wykonawcom, z czyjego repertuaru muszą skorzystać. 2019 rok to piosenki śpiewane przez Majkę
Jeżowską. Wykonawcy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe, najwięcej, bo aż siedmioro uczniów było w pierwszej, czyli klas I-III.
Jury pod przewodnictwem Hanny Szumotalskiej wysłuchało ogółem jedenaścioro wykonawców, zdecydowanie przeważały dziewczęta. Najczęściej wykonywaną piosenką była A ja wolę moją mamę. Kolejne to: Laleczka z saskiej porcelany, Kolorowe dzieci, Na raz – na dwa, Wszystkie dzieci nasze są, Od rana mam dobry humor…
Młodzi wykonawcy zaprezentowali wyrównany, niezły poziom.
Finał festiwalu zaplanowano na 1 czerwca o godz. 10. w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury.
Jury postanowiło zaprosić do niego wszystkich dzisiejszych wykonawców, każdy wykona jedną piosenkę (w eliminacjach były dwie). Jury w każdej grupie wiekowej przyzna nagrodę Grand Prix.
Już po ogłoszeniu werdyktu w piątek 10 maja, dyrektor Szumotalska w rozmowie z wykonawcami i ich opiekunami-nauczycielami stwierdziła, iż jest zadowolona z występu dzieci.
– Jednak w tym momencie zwracam się do kilku rodziców, by przed finałem przekonały swoje pociechy do choćby jednej lekcji w GCK związanej z doszlifowaniem
ruchu na scenie w czasie śpiewania. Niestety, jak dziś zauważyłam, niektórzy wykonawcy mają z tym lekki kłopot – zauważyła prowadząca Centrum.
1 czerwca na scenie wystąpią: Zofia Wiater, Edyta Stolp, Igor Kulwicki, Amelia Wojtakowska, Urszula Przesmycka, Julia Kruca, Zosia Kwiatkowska, Martyna Kordalska, Marika Brzóskowska, Weronika Nowaczek i Paulina Jaranowska.
Już dziś zapraszamy na finał do GCK.

• dsc_0005
  • dsc_0006