Z zumbą czas biegnie szybko…

tekstTaneczna inauguracja miała miejsce 7 listopada 2018 roku. Wcześniej dyrektor Gminnego Centrum Kultury Hanna Szumotalska napisała projekt TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, który doskonale wpisał się w regulamin programu MOJE MIEJSCE
NA ZIEMI Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Dzięki otrzymanemu grantowi w wysokości 7,5 tysiąca do 15 czerwca 2019 roku 60 osób nieodpłatnie tańczy, ćwiczy zumbę. Wyodrębniono trzy grupy: dziecięcą i dwie pań.
Na inauguracyjnym spotkaniu dyrektor Centrum zapoznała wszystkich z założeniami projektu, przedstawiła instruktora Aleksandra Zabłockiego z Firmy AZ Dance Studio z Grudziądza. Po omówieniu wszelkich aspektów projektu, podpisaniu oświadczeń związanych z RODO, jako pierwsi zaczęli ćwiczyć najmłodsi. A po nich pierwsza, a potem druga grupa kobiet. Zajęcia zumby odbywają się w każdą środę.
Miesiące mijają, tańce trwają… Wszystko idzie zgodnie z planem.
Półroczne zmagania z zumbą (najróżniejsze taneczne pomysły choreograficzne połączone z ćwiczeniami fitness) przynoszą znakomity rezultat, przede wszystkim poprawiają kondycję i sylwetkę.
Dość powiedzieć, że ćwiczące panie świadome faktu, że niedługo projekt się zakończy, zwróciły się z prośbą do dyrektor, by zorganizowała dalsze zajęcia tego typu, już za ich odpłatnością.
Niebawem panie i dzieci spotkają się po raz ostatni, będzie czas na podsumowanie. Jednak już dziś i to z całym przekonaniem można powiedzieć, że taneczne przedsięwzięcie zorganizowane przez dyrektor było strzałem w dziesiątkę!

• dsc_0002
  • dsc_0003
  • dsc_0004
  • dsc_0005
  • dsc_0007
  • dsc_0009
  • dsc_0011
  • dsc_0013
  • dsc_0015
  • tekst

PS Prezentujemy zdjęcia z zajęć 15 maja.

RAS