logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

Trwają zajęcia wakacyjne

2016 wakacje 02Od 4 lipca trwają zajęcia wakacyjne w świetlicach i bibliotekach wiejskich. Ich organizatorem są Gminne Centrum Kultury i sołtysi. Niedługo minie pierwszy miesiąc, jak instruktorki Emilia Józefowicz i Czesława Badalewska spotykają się z dziećmi. Dotychczas zajęcia odbyły się w: Boguszewie, Okoninie, Kitnowie, Gołębiewku, Plemiętach i Mełnie Cukrowni. Jeśli chodzi o frekwencję to waha się ona od kilku do kilkunastu dzieci (najwięcej było dotąd w Gołębiewku i Plemiętach). Przypominamy, że harmonogram Zajęć Wakacyjnych zamieszczony jest na stronie internetowej GCK Gruta. Czas dzieciom upływa przede wszystkim na zajęciach plastycznych, na których E. Józefowicz (fachowiec w tej dziedzinie) nie tylko pracuje z podopiecznymi nad rysunkami i obrazkami, ale także poszerza ich wiedzę na temat farb, kolorystyki czy możliwości wykorzystania tuszu – lawowanie. Spotkania dzieci to również najróżniejsze gry i zabawy na dworze. W każdej miejscowości „lekcje” zaczynają się od zapoznania uczestników z regulaminem, aby każdy znał swoje prawa i obowiązki. Jest też przerwa na słodki poczęstunek. W tym tygodniu panie Emilia i Czesław prowadzą zajęcie w Nicwałdzie i Salnie (tu zapraszamy dzieci także z Dąbrówki królewskiej).

Czytaj więcej, Fotoreportaż

Ruszyły zajęcia wakacyjne

2016 wakacje 01Zgodnie z planem od 4 lipca 2016 r. rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w świetlicach i bibliotekach wiejskich. Ich organizatorem są Gminne Centrum Kultury i sołtysi. Harmonogram na okres wakacyjny (gdzie i o której godzinie) zmieszczony jest na stronie internetowej GCK Gruta.
Inauguracja zajęć odbyła się Boguszewie, gdzie przez cały tydzień (4-8 lipca) w godz. 9-12 instruktorka Emilia Józefowicz wspólnie z bibliotekarka Izabelą Ostrowską starają się w jak najciekawszy sposób spędzić czas z dziećmi.
W tych samych dniach, ale w godz. 12.30-15.30 zajęcia odbywają się w bibliotece w Okoninie, gdzie w sukurs Emilii przychodzi Anna Fabrykiewicz.
Spotkania plastyczno-ruchowe w każdej miejscowości zaczynają się od zapoznania uczestników z regulaminem, żeby każdy znał swoje prawa i obowiązki.
Później, jak informuje Emilia, nastaje czas rozruchu, czyli trochę gimnastyki i zajęć sportowych na dworze. A potem to, co dzieci lubią najbardziej: rysowanie, malowanie, sklejanie, wycinanie, po prostu dzieci realizują założenia instruktorki.
Jest też przerwa na słodki posiłek.
Informujemy, że zgodnie planem w następnym tygodniu (11-15 lipca) zapraszamy dzieci do świetlicy w Kitnowie (godz. 9-12) i Gołębiewku godz. 12.30-15.30 – świetlica RSP).
Nad właściwym przebiegiem zajęć wakacyjnych czuwa oczywiście dyrektor Hanna Szumotalska.

Czytaj więcej, Fotoreportaż