Złoty Wiek w Świeciu/Osą i Radzyniu Chełmińskim

2015 zwTo było kolejne przyjacielskie spotkanie śpiewających seniorów. Pretekstem był II Konkurs Piosenki Dowolnej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Świeciu nad Osą. Impreza odbyła się 21 listopada 2015 roku. Złoty Wiek działający w Gminnym Centrum Kultury zaprezentował trzy piosenki: Tylko echo, Jambalaya i Cyt, cyt. Muzycznie zespół prowadzi Andrzej Derkowski, a artystycznie Barbara Małgorzewicz.
Konkurencja na Konkursie była duża. Nasi seniorzy wrócili z sąsiedniej gminy z dyplomem za udział, ale – jak podkreślają – wykonane przez nich piosenki bardzo się podobały, a występ nagrodzono gromkimi oklaskami.
Zespołowi gratulujemy.

***

Tego samego dnia po południu w świetlicy strażackiej w Radzyniu Chełmińskim zespół Harmonia zorganizował Andrzejki, na których bawił się Złoty Wiek. Śpiewających zaszczycił swą obecnością burmistrz Krzysztof Chodubski. Muzycznie czas umilał zespół Józefa Tabora z Grudziądza. Były wspólne śpiewy i tańce.
Zdjęcia, które prezentujemy wykonane zostały na Andrzejkach.

ZAPRASZAMY ŚPIEWAJĄCYCH

Zespół wokalny ZŁOTY WIEK działający w Gminnym Centrum Kultury w Grucie zaprasza panie i panów, którzy lubią śpiewać.
– Szczególnie zależy nam na seniorach, którzy z racji wieku mają więcej wolnego czasu i mogliby zasilić nasze szeregi – mówi Barbara Małgorzewicz, prowadząca artystycznie chór. – Przypomnę, że nasze próby odbywają się w GCK w każdą środę w godz. 8.30-10.30.
Chętni powinni skontaktować się bezpośrednio z panią Barbarą lub z dyrektorką H. Szumotalską (tel. 530443373).
Serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto spróbować.

(r)