Gruta 95, 86-330 Mełno, Gmina Gruta, Kujawsko-Pomorskie Polska
+48 530 443 373
dyrektorgck@gruta.pl

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA WYDARZEŃ II WOJNY ŚWIATOWEJ – fotorelacja

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA WYDARZEŃ II WOJNY ŚWIATOWEJ – fotorelacja

Zapraszamy Państwa na emocjonującą fotorelację z tegorocznej inscenizacji „Bitwy w Annowie”. Rekonstrukcję wydarzeń okresu II wojny światowej przygotowało dla nas Stowarzyszenie Grup Warownych Pojezierza Wałeckiego „Wałcz”.
Po fascynującej inscenizacji związanej z wydarzeniami września 1939 roku, naszych gości czekał niezapomniany koncert patriotycznego Chóru Tibi Mariae z Grudziądza, a także energetyczny występ muzyczny harcerzy z Grudziądza, którzy pod czujnym okiem druha Piotra Jezierskiego dostarczyli niezapomnianych emocji.
Po części historycznej wydarzenia nasi odwiedzający mieli okazję zapoznać się z interesującą wystawą sprzętu wojskowego oraz delektować się pysznymi daniami, w tym grochówką, leczem i chrupiącym chlebem ze smalcem.
Głównymi sponsorem tej uroczystości byli Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Biuro Fundacji „Niepodległa”, które wsparły Gminne Centrum Kultury w Grucie, dostarczając środki finansowe w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
To nie wszystko! Wydarzeniem towarzyszącym była organizacja „Wielkiego Pikniku Rodzinnego”, której inicjatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Technologii, Energetyki i Ochrony Środowiska. Dla naszych gości przygotowaliśmy mnóstwo bezpłatnych atrakcji, w tym dmuchańce, zjeżdzalnie, podstawową diagnostykę zdrowia, poradnictwo dla seniorów oraz warsztaty carvingu z dyni. ‍♂️
Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorem i wolontariuszom, w tym pracownikom kuchni Przedszkola Samorządowego w Mełnie oraz pracownikom kuchni Szkoły Podstawowej w Grucie. Dziękujemy także Stowarzyszeniu w Annowie oraz druhom strażakom z gminnych OSP za ich wsparcie i zaangażowanie. Ponadto, wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę harcerzy z Grudziądza oraz firm Piccoland z Nicwałdu i NieNaŻarty z Grudziądza, które hojnie ufundowały poczęstunek dla naszych harcerzy.
Dzięki Wam wszystkim to wydarzenie stało się niezapomniane, pełne emocji i historii!